444 10 81

  Randevu Almak için bizi arayın veya formu doldurun.

  Kadın Hastalıkları ve Doğum Çözümleri Egemed Hastaneleri’nde…

  Genital Estetik Nedir? Neden Yapılır?

  Labioplasti/ iç dudak sarkması

  Genital bölge insan vucudunun en özel ve mahremiyet iceren bölgesidir, cinsel partnerlerin dahi sadece cinsel ilişki sırasında bu bölgelerin görmesine musade edilir. Dolayısıyla labiumların – iç dudakların düzeltilmesi gibi estetik ameliyatlardan sonra güzel görünmesi kişinin cinsel ilişki sırasında özgüveni için cok önemlidir.

  Genital organlarının güzel bir görüntüye sahip olması kadının cinsel ilişkide özgüvenini zirveye taşıyacaktır. Cinsel ilişki sırasında utanma, sıkılma duygularından uzak olacaklarından kendilerini daha özgür ve rahat hissedeceklerdir. Bu durum cinsel hayatı cok daha keyifli hale getirecektir.

  Vajinoplasti – vajina daraltılması

  Vajina ve penisin boyut uyumu olduğunda cinsel ilişki çok daha keyifli hale gelir. Vajina penisi ne kadar sıkı sararsa kadında erkekete birbirini okadar fazla hisseder. Yaş, doğum ve hormonal değişiklikler nedeniyle vajinayı saran kaslar ile pelvis tabanı (leğen kemiğinin tabanı) kasları zayıflayabilir.

  Zayıflamış olan kaslar güçlendirilerek vajinanın eski sıkılığı sağlanır ve tatmin edici cinsel hazı arttırıcı vajinal uyarı sağlanmış olur.

  Genital beyazlatma

  Bazı kadınlarda genital bölgenin rengi vucudunun diğer kısımlarına göre daha koyudur.  Son yıllarda hastalarımız tarafından oldukça sık sorulan ağrısız ve kısa sürede yapılan bir işlemdir. Çoğu kez 2-3 seans gerekmektedir.

  Klitorepeksi ( unhooding )

  Klitoris üzerindeki kalın ve fazla olan cilt fazlalığının estetik olarak traşlanıp düzeltilmesi. Bu işlemden sonra klitoral uyarılma, orgazm ve cinsel tatmin şiddeti artmaktadır.

  G noktası dolgusu

  G noktası vajina ön duvarında 2-3 cm içerde bir madeni para büyüklüğünde alandır. Cinsel uyarılma ile g noktasının hacminde artış olmaktadır. Yağ enjeksiyonu yada doldu malzemeleriyle g noktasının hacmi iki katına kadar büyütülebilir. Bu şekilde g noktasının penisin vajina içerisindeki hareketleriyle çok daha kolay ve fazla uyarılması sağlanır.

  Perinoplasti – Normal doğum izinin silinmesi

  Vajinal normal doğumdan sonra şekil bozukluğu olan ve estetik olarak kötü görünüp cinsel ilişki sırasında ağrı oluşturan problemin ortadan kaldırılması.

  Dış dudak estetiği

  Yaşın ilerlemesi ve hormonal etkiler sonucunda dış dudakların altında bulunan yağ dokusunun miktarı azalır ve cilt esnemeye başlar. Bunların sonucunda dış dudaklar sarkık ve pörsümüş bir görüntüye sahip olur. Bu durumu fazlalık olan cildin alınması ve yağ enjeksiyonu ile düzeltmek mümkündür.

  Hymenoplasti – kızlık zarı dikimi

  Bazı toplumlarda kızlık zarının sosyokültürel olarak önemi çok fazladır.

  İlk Cinsel ilişkide kızlık zarının yırtılması ile kanamanın olması masumiyetin ve el değmemişliğin kanıtıdır. Kaza yada istenmeyen cinsel ilişki sonrasında bozulan kızlık zarı tekrar eski haline getirilebilir.

  Labiumların – iç dudakların tekrar düzeltilmesi

  Başarısız şekilde sonlanan hastanın memnun kalmadığı labioplasti – iç dudak ameliyatlarından sonra tekrar düzeltilmesi işlemidir.

  Genital Estetik Nedir Neden Yapılır?

  Tüm kadınların kendini güzel ve yeterli hissetmeye hakkı vardır

  DEĞERLİ HASTALARIMIZ

  Web sitemize hoş geldiniz

  Genital estetik ile ilgili ameliyatlarımızı ve yazılarımızı web sitemizden incelemek için zaman ayırdığınız için sizlere teşekür ediyoruz.

  Genital bölge estetik ameliyatları çok özel bir konudur. Kadınların çoğu genital bölgelerini ilgilediren sıkıntıları hakkında en yakın arkadaşlarıyla dahi konuşmak istemez ve genellikle bu problemlerini yıllarca gizlerler. Bu konuları konuşmaktan utanırlar, sıkılırlar ve kendilerine olan güvensizliklerinden dolayı problemlerini dile getirmezler.

  Genital estetik konusunda kadınların şikayetlerini dile getirmesi çok normal olmalıdır. Burun, göz, yada göğüs estetiğinden çokta farklı bir durum değildir.

  Ayrıca bu bölgenin ameliyatları estetik problemleri çözdüğü gibi psikolojik ve genital bölgenin bazı fonksiyonel problemlerinide ortadan kaldırdığı için kadınların bu konularda konuşması daha normal karşılanmalıdır.

  Estetik ameliyatlar her ne kadar görsellik, güzel görünmek için yapılsada genital estetik ameliyatlarında durum farklıdır. Görselliğin yanında cinsel organlarının işlevselliğide artırılmaktadır.

  Kadın Hastalıkları ve Doğum

  Egemed Hastaneleri

  Kadın Hastalıkları ve Doğum

  Kadın Hastalıkları ve Doğum

  Egemed Hastaneleri

  Kadın Hastalıkları ve Doğum

  Kadın Hastalıkları ve Doğum

  Egemed Hastaneleri

  Kadın Hastalıkları ve Doğum

  Kadın Hastalıkları ve Doğum

  Egemed Hastaneleri

  Kadın Hastalıkları ve Doğum

  koah-12

  Randevu Al!

  Uluslararası Söke Hastanesi markası ile 2012 yılının Kasım ayında hizmete başlayan hastanemiz 12.000 m2 kapalı alanı, açık ve kapalı otoparkları, 12 suit ve 80 tek yataklı hasta odasıyla bölgemizin en büyük özel hastanelerinden biridir.

   444 10 81

   Randevu Almak için bizi arayın veya formu doldurun.