444 10 81

  Randevu Almak için bizi arayın veya formu doldurun.

  Radyoloji Egemed Hastaneleri’nde…

  Radyoloji x ışınları,ses dalgaları ve diğer yöntemleri kullanarak teşhis ve tanıda hizmet veren daldır. Röntgen ışınlarından yararlanarak iç organlardaki hastalıkların teşhisi ve tedavisinde yardımcı olan bir daldır.Radyoloji iki ana bölüme ayrılmaktadır.

  • Radyodiagnostik(teşhis amaçlı)
  • Radyoterapi(tedavi amaçlı)

  Hastanemiz radyoloji ünitesinde hasta merkezli hizmet sunulmakta olup, bölgemizin en büyük ve en modern imkanlarına sahiptir. Son derece ferah bir alana sahip ünitesi, acil, portable  üniteleri ile tüm hastalar için gerekli olabilecek tanı ve tedavileri modern cihazlarla 24 saat kesintisiz eksiksiz olarak hizmet vermektedir. Radyoloji bölümümüz son teknoloji cihazlarını aynı bünyede bulundurup, bu cihazlardan alınan görüntüler birbirleriyle ilişkilendirilip böylece hastaların işlemlerinin kolay ve hızlı bir şekilde tamamlanmasına imkan vermektedir. Bu alt yapıyla görüntü paylaşımı ve bu görüntülerin kolay ulaşılabilip depolanmasıda mümkün olmaktadır.
  Radyoloji birimimiz hasta ve doktorlara onların tüm taleplerini karşılayabilecek tanı ve tedavilerinde yardımcı olabilecek teknolojik teknik donanıma ve tecrübeli çalışanlarına sahiptir. Tüm radyoloji personeli hastaların işlemler sırasında rahatı için maksimum performans sergileyip özen göstermektedir.

  RADYOLOJİ ÜNİTEMİZDE BULUNAN CİHAZLAR;

  • MR
  • BİLGİSAYARLI TOMOGRAFİ
  • RENKLİ DOPPLER USG
  • MAMOGRAFİ
  • KEMİK DANSİTOMETRİ
  • TAŞINABİLİR RÖNTGEN
  • ULTRASONOGRAFİ

  Manyetik rezonans (mr): Kendi sınıfının en güçlü örneği olan (gradient gücü 45 mT/m,slew rate 200T/m/sn) 1,5 t MR cihazı ile bilinen işlemlerin daha hızlı ve detaylı bir şekilde yapılabilmektedir. Çekime göre 5 ile 20 dk arasında hızlı bir şekilde çekimler yapılmaktadır.

  Mamografi : Yüksek çözünürlük ve düşük dozda x ışını ile çalışan,meme görüntülemede kullanılan özel bir röntgen cihazıdır. Kullanımındaki en önemli amaçlardan biri,meme kanserinin erken teşhis edilmesidir. Meme kanserini henüz kitle oluşmadan başlangıç evresinde saptayabildiği rutin tetkik olarak kullanılmaktadır.

  Ultranasonografi : İnsan kulağının duyamadığı yüksek frekanslı ses dalgaları ile görüntü oluşturan zararsız,pratik bir incelemedir.

  Kemik Dansitometre(kemik yogunluk ölçümü): Kemiklerin yoğunluğunu ölçen bir sistemdir. Özellikle kemik erimesi ve osteoporozun erken teşhisinde olanak sağlar.

  Renkli dopler US : 3 boyutlu görüntü ile toplar damar ve atardamarların daha net ve dogru teşhisi konulabilmektedir.