444 10 81

  Randevu Almak için bizi arayın veya formu doldurun.

  Saç Ekim Ünitesi Egemed Hastaneleri’nde…

  Çok sayıda nedene bağlı olabilen saç dökülmesi, bazı kişilerde estetik ve kaygılarla birlikte yaşam kalitesini bozabilmektedir. Bu nedenle tıbbı tedavi ile sonuç alınamayan vakalarda saç ekimi uygulanmaktadır.
  EGEMED Söke Hastanesi’nde saç ekimi öncesi hasta Dermatoloji uzmanımız tarafından muaneye edilir ve gerekli tetkikler yapılır.Sonuca göre kişinin  ekime uygun olup olmadığına karar verilir. Saç ekimi öncesi kan sulandırıcı ilaçlar 1 hafta, alkol alımı 3 gün, sigara kullanımı ise 1 gün önceden bırakılmalıdır.
  EGEMED Söke Hastanesi’nde dünyada ve Türkiye’de en son saç ekim yöntemi olan ’Fue’ tekniğini  uygulamaktadır. Bu yöntemde kişinin iki kulak arasındaki saçlı bölgesinden özel uçlu mikromotor ile alınan kökler dökülmüş olan kısımlarda açılan çok küçük deliklere yerleştirilmektedir. Lokal anestezi ile işlem bölgeleri uyuşturulduğundan kişi ağrı ve acı hissetmez. Bir  seansta ortalama 3000 civarındaki greft 6-7 saatlik bir sürede saçsız bölgelere yerleştirilmektedir. Uygulama sonrası saç köklerinin alındığı ve ekildiği bölgelerde 1 hafta kadar süren bir kabuklanma olur.  2. günden sonra saç yıkama işlemi başlar, her gün tekrarlanır. Kabuklar dökülünce yerinden nokta tarzında kızarıklıklar görülür ancak bu durum kısa sürede giderek düzelir. Kişi işlemden 1 hafta-10 gün  sonra çalışma hayatına geri dönebilir. Ekilmiş olan saçlar 1 ay içinde dökülür ve 3. Aydan itibaren yeni saçlar çıkmaya başlar.  6. – 9. aylar arasında saçlar giderek artar ve uzar. 1 yılda en son halini alır.
  Hastanemizde saç ekimi erkek hastalarımızda olduğu gibi bazı kadın hastalarımıza da uygulanabilmektedir. Hastanemizde saç haricinde kaş ve kirpik ekimi de yapılmaktadır.

  SAÇ EKİMİ

  SAÇ EKİMİ VE FUE YÖNTEMİ

  FUE(Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) yönteminde saç kökleri lokal anestezi altında özel uçlu mikro motorlar ile tek tek alınarak saçsız alanlara, doğal saç çıkış açısı ve yönü dikkate alınarak yerleştirilir. Günümüzde, saç ekimi operasyonlarının çoğunluğunu FUE yöntemiile yapılmaktadır

  FUE yönteminde saçlar tek tek alınıp saçsız bölgelere nakledilir. Folikül çıkartma işleminden önce donör alandaki (Ense) saçlar kesilerek 1 mm olacak kadar kısaltılır. Lokal anestezik ilaç ile saç kökü alınacak ve ekim yapılacak olan bölge uyuşturulur. Mikro Motor ucu, saç kılını ortalayacak şekilde yaklaştırılır kılın çıkış açısına uygun olacak şekilde deriye batırılıp çekilir. Kıl, folikül ve onu çevreleyen mikroskobik doku ile birlikte, silindirik bir tarzda kesilmiş olur. Bir mikro penset ile nazikçe çekilir ve foliküler ünite gevsek tabandan ayrılarak gelir. Operasyondaki greftlerin zarar görmesini minimalize eden bu otomatik sistem sayesinde operasyon süreleri kısalmış, zaman biriminde alınan greft sayısı da artmıştır. Foliküler üniteler bu şekilde toplandıktan sonra saçsız alanda açılan çok daha küçük deliklere yerleştirilirler. Her bir foliküler ünite ortalama 2 ile 3 folikül barındırır.

  Fue yönteminin özellikleri şunlardır

  • Greftlerin alındığı bölgede doku alınmadan yalnızca ilgili kök üzerinde bire bir çalışılmaktadır.
  • Saç alınan bölgede kesi ve dikiş işlemi olmaz. Köklerin alındığı bölgede 06,07 mm den küçük çaplı sıyrıklar oluşur bu sıyrıklar bir kaç günde kapanır ve iz bırakmadan iyileşir.
  • Bu teknikle ense bölgesinden alınan greftler saç transferinde kullanıldığı gibi kaş, bıyık, sakal transferinde de kullanılmaktadır.
  • Bir seansta ortalama donör alanın durumuna ve ekilecek kök sayısına bağlı olarak 4.000 ile 5.000 kadar greft alınabilir.
  • Her greftte 1 ile 3 arasında saç teli bulunmaktadır. 1 greft saç, ortalama 2 – 2,5 saç teli kabul edilir.
  • Elde edilen kök sayısına ve açıklığa bağlı olarak santimetrekare başına 50 – 60 saç kökü ekmek mümkündür.
  • Ayrıca operasyon sonrası günlerde az ağrı olması ve iyileşme süresinin kısa olması da bu yöntemin tercih nedenlerindendir.

  Ekilen saçlar birinci ayın sonunda genelde dökülürler, saç ekiminden 2 – 3 ay sonra çıkmaya ve uzamaya başlar.

  1. ayda saçlar göz dolduracak kadar gelişir. Fakat en güzel halini ekilen saçların adaptasyon sürecini tamamladıktan sonra 1 – 1,5 yıl içerisinde alır. Ekilen saçlar dökülmemeye kodlanmış olan bölgeden alındığı için dökülmezler. Saçlar kişinin kendisine ait olduğundan aynı renk ve karakterde çıkar.
   Saç ekiminde var olan saç miktarı ve alınma şekli önemli olduğu kadar ekilen saçların yönü, ön saç çizgisinin doğallığı en az ekilen saç miktarı kadar önemlidir.

  Profesyonel bir ekip tarafından yapıldığında saç ekimi çok iyi sonuçlar verir.

  Ömür boyu uzayan saçlar insanın görünümünü değiştirdiği gibi psikolojisine de çok olumlu etkilemektedir.
  Saç Ekimi yetenek, görsellik ve tecrübe gerektirdiğinden özellikli bir bilimsel sanattır.
  Sağlıklı bir şekilde uzayan, doğal saçlara kavuşan insanların kendine olan güveni de artmaktadır.

  Ekili saçlar ömür boyu dökülmez. Ancak, ekim esnasında kendi saçınız varsa, kendi saçınız 45 yaşına kadar dökülebilir.Kendi saçınızın dökülmeme garantisini, takdir edersiniz ki kimse veremez.Kendi saçınız dökülürse, 1 seans daha saç ekimi yapılması gerekebilir.